LSC piešķir stipendijas jūrniecības studentiem

Atvēlot 25 400 eiro, SIA LSC aizvadītajā nedēļā piešķīra rekordlielu stipendiju skaitu, piešķirot deviņas stipendijas topošajiem kuģu vadītājiem, mehāniķiem un elektroinženieriem. Turklāt šogad divi no censoņiem saņēmuši īpašas zelta stipendijas.

 

Aizvadītajā nedēļā SIA LSC ir noslēgusi konkursu un izvērtējusi visus dalībniekus, kas pieteicās jūrniecības mācību stipendijām.  Ar mērķi atbalstīt topošos jūrniekus un veicināt jūrniecības izglītību Latvijā, šogad stipendijas tika piešķirtas rekordlielam studentu skaitam – deviņiem jaunajiem censoņiem, no kurām divas ir zelta stipendijas – Dāvim Gorbačovam un Artūram Riekstiņam. Pārējie septiņi laimīgie stipendiju ieguvēji ir Sanita Ūzuliņa, Ivars Liparts, Elmārs Ūsāns, Kaspars Vilcmeijers, Sendijs Čebins, Rafaels Apelis un Dāvis Adomaitis. Zelta stipendijas ieguvēji saņems 300 eiro mēnesī, pārējie – 200 eiro. Stipendijas paredzēts izmaksāt līdz mācību beigām, kas atkarībā no pašreizējā studiju kursa var būt 6-15 mēneši. Kopumā LSC stipendijām atvēlēja 25 400 eiro.

 

Jau ceturto gadu LSC stipendiju administrēšanu veic nodibinājums “Vītolu fonds”, kuru darbība vērsta, lai stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. “Latvijas vislielākā bagātība ir cilvēki, un šobrīd mūsu tautai un valstij vairāk kā jebkad ir vajadzīgas stipras un gudras personības. Zināms, ka visstraujāko uzplaukumu piedzīvo tās valstis, kuras savu cilvēku talantus un spējas spēj labāk attīstīt un pilnveidot. Krišjānis Valdemārs, pirmās jūrskolas dibinātājs, savulaik teicis, ka „visvairāk ir vajadzīgas zināšanas; tās pievelk vēlāk arī vajadzīgo kapitālu, kā magnēts pievelk dzelzi“.  Viņš uzskatīja, ka jūra- viena no lielākajām mūsu tautas bagātībām, pārticības avots, lai ,,zeltu krātu pūriņā”- ne tikai tolaik, bet arī šobrīd,” norāda Vita Diķe, nodibinājuma “Vītolu fonds” valdes priekšsēdētāja.

 

“Esam priecīgi, ka atbalstam jaunos studentus. Šāda veida atbalstu sniedzam ne pirmo gadu, iepriekš piešķīrām Latvijas Kuģniecības stipendijas, taču šogad tās pārdēvējām par LSC stipendijām, kā arī tika mainīts nolikums, lai ar jauno sistēmu atbalstītu studentus un sniegtu tiem iespēju koncentrēties uz mācībām, nevis papildus ienākumu gūšanu,” norāda SIA “LSC” valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

 

“Pirmo gadu atbalstu esam papildinājuši ar zelta stipendiju, ko piešķiram, mūsuprāt, izcilākajiem stipendiju kandidātiem, kuriem ir teicamas atzīmes,” norāda R. Kirkups, uzsverot, ka vēlme mācīties un ļoti augsts novērtējums no kuģu kapteiņiem un vecākajiem mehāniķiem, ir ļoti svarīga komandas saliedēšanās sastāvdaļa profesionālas kuģa komandas veidošanā.

 

Uz stipendiju varēja pretendēt Latvijas augstskolās un koledžās studējošie, kuri apgūst kuģa vadītāja, mehāniķa vai elektroinženieru akreditētas programmas pilna laika klātienē vai neklātienē. Stipendijai varēja pieteikties studenti, kuri ir pēdējo mācību gadu studenti un kuru jūras pieredze nav mazāka kā četri mēneši un, kuri izgājuši jūras praksi uz kāda no LSC tehniskajā pārvaldībā esošajiem kuģiem. Tāpat jābūt sekmīgi izietai un aizstāvētai jūras praksei un mācību rezultātiem jābūt 7 balles un augstākiem.