LSC kuģu apkalpe okeānā izglābj cilvēku

LSC flotes kuģis “Asphalt Splendor”, spītējot nelabvēlīgiem laika apstākļiem un lielām grūtībām, izglāba nelaimē nonākušo skotu laivotāju, kas paštaisītā laivā bija devies ceļojumā pāri okeānam no Ņujorkas uz Skotiju.

2018.gada 22.septembrī Latvijā bāzētu kuģu tehniskās pārvaldības uzņēmuma “LSC” flotes kuģis “Asphalt Splendour” saņēma signālu no krasta apsardzes par cilvēku, kura pagatavotā laiva ir iespējams palikusi bez signāla. Ceļotāja ģimene informēja krasta apsardzi, ka darbības kļūmes rezultātā laivu baterijas ir beigušās, kas savukārt sazinājās ar “Asphalt Splendour” – kuģis nekavējoties devās palīgā.

Skotu laivinieks Dankans Hatčinsons Murejs ceļojumā pāri okeānam devās sociāla projekta ietvaros ar paša gatavotu laivu. Glābšanas operācijas laikā nācās saskarties ar vairākām grūtībām – bija tumšs un bija grūti nodibināt vizuālo kontaktu ar laivu, lielā vēja dēļ plīsa drošības savienojuma virves, taču galu galā glābšanas operācija bija veiksmīga.

“Paldies visai kuģa “Asphalt Splendor” komandai par palīdzību manā glābšanā. Lai jums vienmēr ir tik atsaucīgi un saprotoši darbinieki! Es vienmēr būšu jums pateicīgs,” saka Murejs.